Panenský kokosový olej

Panenský kokosový olej Tropicai má neobyčejné vlastnosti, za které vděčí především obzvláště šetrnému způsobu zpracování. Oproti běžnému kokosovému oleji vyniká kokosový olej Tropicai těmito vlastnostmi:

  •  za studena lisovaný
  • neparfémovaný
  • nebělený
  • nedehydrovaný
  • neobsahuje cholesterol


Firma Tropicai zpracovává výhradně čerstvé, ručně sklizené ořechy. Čerstvá kokosová dužina se naseká a po té se z ní lisuje olej. Teplota při lisování oleje nesmí překročit 43°C. Po důkladné filtraci se získává krystalicky čistý olej s delikátním aroma kokosu.

KOUPIT Kokosový olej TROPICAI on-line ZDE >>

Tepelná stabilita

Díky zvláštní molekulární struktuře odolává kokosový olej vlivům tepla i oxidace a zůstává stabilní i při vysokých teplotách. Proto je perfektní zdravou náhradou pro vaření, smažení i pečení. Je skvělou alternativou pro ayurvédskou a vegetariánskou kuchyni. Jako náhradu másla ho mohou používat lidé s alergií na mléko.
Bod tání

Panenský kokosový olej kapalní při teplotě okolo 26°C. Při nižších teplotách si zachovává svoji pevnou nebo krémovitou konzistenci. Jeho unikátní vlastnosti a specifickou vůni oceníte i při přípravě čokoládových desertů a různých pomazánek.

Lehká stravitelnost

Panenský kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které se v něm vyskytují  především ve středně dlouhých řetězcích. Středně dlouhé řetězce (MCT – Medium Chain Triglycerides) mastných kyselin jsou pro lidský organismus snadno stravitelné a zároveň umožňují postupné uvolňování energie během dne, proto je kokosový olej tak oblíben u sportovců. MCT mají schopnost stimulovat metabolismus, podporují vstřebávání dalších látek, například esenciálních mastných kyselin, kterých je v dnešní stravě nedostatek.


Kyselina laurová a kaprylová

Kokosový olej obsahuje téměř 50% mastné kyseliny laurové. Tato mastná kyselina se vyskytuje například i v mateřském mléce, kde slouží jako snadno stravitelná složka a zároveň má za úkol chránit mladý imunitní systém proti virům a infekcím. Kyselina laurová má přirozené antivirové účinky, další kyseliny, zejména kyselina kaprylová, napomáhají ničit kvasinky a plísně.
 

Péče o tělo a pokožku

Panenský kokosový olej lze rovněž použít k péči o pokožku a vlasy. Olej hydratuje a regeneruje suchou pokožku, jeho účinky naplno oceníme po slunění.

Složení: Bio kokosový olej 100%

       

 

potraviny.jpg